השירות ניתן בבתי העלמין שבאזור מרכז הארץ בלבד

קבורת על

בהרבה מאוד מהמקרים, בתהליך של קבורת על יש צורך בפירוק המצבה. לאחר פירוק המצבה יש לבנות את המצבה מאותו סוג החומר או מחומר חדש (בהתאם להחלטת משפחת המנוח).

גלריית תמונות קבורת על

השאירו פרטים לקבלת מידע אודות קבורת על

בלחיצה על כפתור "שלחו" אני מאשר/ת את מדיניות הפרטיות של עולמין

או חייגו:

054-451-1665

עוד מידע שכדאי לדעת על קבורת על

בתהליך של קבורת על, יש צורך בפירוק המצבה בהרבה מאוד מהמקרים. לאחר פירוק המצבה יש לבנות את המצבה מאותו סוג החומר או מחומר חדש (בהתאם להחלטת משפחת המנוח).

ב-2 המקרים אנו יודעים לתת את המענה המקצועי

כך שבין אם מדובר על החזרת השיש המקורי של המצבה שהייתה טרם הרמת האבן, ובין אם מדובר על הרכבת שיש חדש לגמרי, אנחנו בעולמין מספקים את המענה לכל צורך, וכמובן – ברגישות המירבית.

במקרה הראשון: שמחזירים את המצבה המקורית, צריכים להוסיף על הכרית הקיימת או הפלטה של המצבה, את הנוסח של הנפטר שנוסף לקבורת העל. במקרים מסוימים האלמנטים (כרית או פלטה) של המצבה כבר מוכנים מראש לקבלת כיתוב נוסח חדש.

במקרה השני: בדרך כלל במקרה זה, מדובר על מצבות ישנות, אשר לא תוכנן מלכתחילה קבורת על. במקרה הזה אנו מפרקים את המצבה, ולאחר הקבורה בונים אותה מחדש.

הבנייה מחדש יכולה לכלול את המצבה כולה, יכולה לכלול הוצאה של האבן העומדת ובנייה של 2 כריות במקום. ישנן אופציות נוספות במקרה הזה ולכן יש ליצור קשר עם צוות עולמין על מנת שנוכל לבחון כל מקרה לגופו, ברגישות המירבית.

איך מבצעים הכנה לקבורת על?

קודם כל מבצעים את פירוק המצבה עצמה עד ליסוד רצפת הבטון. משם אנחנו מכינים תא שהוא מספיק לפי מידות לקבורת הנפטר הנוסף כאשר כל זה מתבצע ללא שום מגע עם הנפטר הקיים במצבה המדוברת.

חשוב מאוד להבהיר, כל התהליך המורכב של קבורת העל מתבצע בבדיקה ופיקוח בשטח של מפקח מטעם חברה קדישא.

איך מסיימים את תהליך קבורת העל?

לפני בניית המצבה, אוטמים את פתח הקבר עם יציקת בטון ומרכיבים את המצבה המקורית או החדשה בהתאם לצורך והחלטת משפחת המנוח. כמובן שבמקרה של החזרת המצבה המקורית, ישנם מקרים שהמשפחה מעוניינת לבצע חידוש האותיות לכרית עם הנוסח הישן. ובנוסף מתבצע כיתוב נוסח חדש עבור הנפטר הנוסף לקבורת העל.

בדרך כלל, בזמן פירוק המצבה, האלמנטים של המצבה ניזוקים. יש שריטות, יש פציעות וסדקים לאבן המצבה. לפעמים חלקים מהשיש נשברים, זה נגרם באופן טבעי מהפירוק עצמו ובפרט כשמדובר על מצבה ישנה שלא תוחזקה.

מעבר לכך, על פי החלטת המשפחה, אנו מבצעים בתוך התהליך של החזרת המצבה המקורית: שיפוץ המצבה, ליטוש המצבה, חידוש בית הנר, חידוש האותיות, אטימת סדקים ועוד פעולות חשובות שמתבצעות בשטח.

השאירו פרטים לקבלת מידע אודות קבורת על

בלחיצה על כפתור "שלחו" אני מאשר/ת את מדיניות הפרטיות של עולמין

או חייגו:

054-451-1665